Jak wygląda potajemne życie naszych skarpetek?

Każdy człowiek duży i mały czasem ma problem ze znalezieniem dwóch skarpetek do pary. Ze wszystkich części garderoby one mają największą tendencję do niespodziewanego znikania. Kto nie zastanawiał się, jak to się dzieje, że zazwyczaj znika tylko jedna skarpetka z pary, a nie obie na raz? Czasem zdarza się, że po długich miesiącach poszukiwań, nieoczekiwanie zaginiona sztuka odzieży wraca do naszej szuflady, a my możemy jedynie domyślać się, gdzie przez cały ten czas się podziewała.

Właśnie w odpowiedzi na pytanie, co dzieje się ze znikającymi skarpetkami, które trapi wielu z nas od czasów dzieciństwa, powstała książka “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Dzięki znakomitym ilustracjom Daniela de Latoura nawet najmłodsi czytelnicy będą mogli śledzić przygody kolorowych tytułowych bohaterek.

Książka, która rozśmieszy dzieci i ich rodziców

Kiedy nasze skarpetki gubią się i znikają, zamiast uparcie ich szukać w koszach na brudną bieliznę i szufladach innych członków rodziny, powinniśmy po prostu pozwolić im na trochę swobody. Może przeżyją wtedy niezapomnianą przygodę, a potem do nas wrócą?

Książkowe skarpetki znajdują drogę do wolności. Mogą od tej pory robić, co tylko zechcą. Mają swoje marzenia i próbują je spełniać. Nie chcą wieść przewidywalnego życia, upchnięte przez większość czasu w szufladzie i tylko raz na jakiś czas towarzyszyć nam przez zaledwie jeden dzień. Zamiast służyć ludziom wreszcie zaczynają spełniać swoje pragnienia. Jedna z uciekinierek chce zostać gwiazdą filmową, próbuje więc swoich sił w świecie kina. Inna ze skarpetek zostaje detektywem i używa swych zdolności śledczych oraz dedukcji do rozwiązywania zagadek. Czy uda jej się rozwiązać jakąś trudną sprawę?

Do największych zalet książki dla dzieci “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” należy jej niepowtarzalny humor. Zarówno tekst Justyny Bednarek, jak i ilustracje Daniela de Latoura potrafią rozbawić do łez. Co ważne, nie tylko dzieci będą czerpać radość ze słuchania tej lektury. Czytający im na dobranoc rodzice będą mieli również świetną zabawę i śmiejąc się razem ze swoimi pociechami z szalonych przygód skarpetek.

Dlaczego przygody dziesięciu rozbrykanych skarpetek fascynują młodych czytelników?

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” stały się prawdziwym hitem w literaturze dla dzieci. Kolorowe bohaterki skradły serca dzieci i ich rodziców. Zawarty w tekście i barwnych ilustracjach humor przywołuje uśmiech na ustach młodszych i starszych czytelników. Odważne pomysły skarpet inspirują do marzeń i wcielania w życie nawet najbardziej zwariowanych pomysłów.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com